Jak często powinienem wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?

Rozmowy na wszystkie tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często powinienem wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Cześć wszystkim. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na taki artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało napisane, że kominiarz musi kontrolować instalację kominową minimum raz w roku. Jeśli ogrzewam węglem to aż cztery razy do roku - to już chyba przesada. Przeczytałem również, iż w przypadku braku ważnego przeglądu, zakład ubezpieczeniowy może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Cześć, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Wg prawa budowlanego tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel chce aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podbił protokół. Przede wszystkim dla swojego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 zł za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości