Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Rozmowy na wszystkie tematy.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chciałbym aby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak ta strona internetowa. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Właściwe pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie właściwego budżetu, odpowiednie wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://straz-wschowa.pl/2022/09/28/nie-wiesz-co-kupic-zobacz-kupon-upominkowy-dla-fizjoterapeuty-najodpowiedniejszy-upominek-dla-specjalisty/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i pragniesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze powinieneś przygotować dobry biznesplan działania. Wyślij maile do kilku agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Później dopytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości